OKZ zárubně

OKZ zárubně – elegantně čisté řešení, které váš interiér zbaví kovových zárubní.

Nevzhledné kovové zárubně jsou dnes považovány za nevkusnou hyzdící kaňku v každém interiéru. Pokud máte doma takový pozůstatek dřívější výstavby, jistě i vás mnohokrát napadlo, že byste se jich nejraději zbavili. Dříve než ale přejdete od myšlenky k činům, pravděpodobně vás vždy vyděsí představa nepořádku, který by si takový zásah do interiéru vyžádal. Ale věřili byste, že jsou vaše obavy zcela zbytečné?

  • BEZ PRACHU

  • BEZ HLUKU

  • BEZ BOURÁNÍ

OKZ zárubně SAPELI

 

Řešení prakticky pro každý interiér

Důmyslný princip OKZ systému je na trhu už od 90. let minulého století a pochází z autorské dílny českého výrobce dveří a zárubní SAPELI. V roce 2008 pak došlo k zásadním technologickým inovacím, v jejichž rámci se zjednodušila konstrukce a tím i celá montáž. Obklad kovových zárubní (původ zkratky OKZ) snadno a rychle nahradí staré kovové zárubně zcela novými dřevěnými, a to bez hrubých bouracích a stavebních prací. Zárubně je možné namontovat pro jednokřídlé dveře vysoké 197 centimetrů a široké od 60 do 110 centimetrů, u dvoukřídlých dveří je pak maximální průchozí rozměr až 185 cm. OKZ systém lze bez omezení použít pro jakékoliv typy zdí – panelové, cihlové i sádrokartonové. Do tohoto typu zárubní lze navíc použít jak dveře plné, prosklené dřevěné, tak i celoskleněné.

Otevírají se vám nové možnosti

S novými dveřmi si můžete dokonce naplánovat i nové dispoziční řešení interiéru, a tím lépe využít svůj obytný prostor. Zárubně OKZ totiž umožní nejen libovolně změnit směr otevírání z pravých dveří na levé a obráceně, ale i vlastní způsob otevírání, kdy klasické otočné dveře se dají nahradit dveřmi posuvnými, skládacími či harmonikovými.

Design dveří změní vnímání celého interiéru

SAPELI má také velmi pestrý výběr, pokud jde o volbu povrchové úpravy zárubní či dveří.

Můžete volit mezi dýhou, CPL nebo HPL laminátem a fólií. Stejně tak můžete zvolit klasickou variantu zárubně NORMAL, která má spoj dílců v rohu tzv. na pokos, nebo modernější variantu OBTUS, která má spoj obložek tzv. na tupo.

OKZ – nová přidaná hodnota v kvalitě vašeho bydlení

Pomineme-li nesporný estetický efekt, můžete očekávat i další příjemné zlepšení obytného komfortu. Při prvním zavření okamžitě poznáte, že z vašeho interiéru navždy mizí nepříjemné zvuky spojené s každým kontaktem dveřního křídla a zárubně. A efekt je patrný i v zavřeném stavu. Kov jako materiál je totiž dobrým vodičem zvuku, takže prakticky není v možnostech staré zárubně jakkoli zvukově izolovat jednotlivé pokoje. Zárubeň OKZ přináší automaticky těsnění tří stran, a přechod hluku se tak výrazně omezí. Pokud navíc využijete dveře se zvukově izolačními vlastnostmi, je útlum hluku ještě o poznání patrnější. To oceníte především v ložnici, dětském pokoji nebo v pracovně.

Interiér před obkladem OKZ Interiér před obkladem OKZ

Svěřte se do rukou odborníků

Montáž zárubní OKZ není nikterak složitá, nicméně má své důležité zásady, které je nutné dodržet. Před vlastní objednávkou OKZ zárubní je velice důležité precizní zaměření stavebního otvoru s kovovými zárubněmi, do kterého se budou nové zárubně usazovat. Abyste se vyhnuli řadě potenciálních problémů, vždy doporučujeme autorizovanou montáž některým z našich prodejců, díky níž je vám garantována prodloužená záruka na dobu 5 let. Nemusíte se o nic starat a navíc máte jistotu, že bude montáž provedena profesionálně a výrobky vám budou dlouho sloužit k vaší naprosté spokojenosti.

Zdroj: http://www.sapeli.cz/cs/rady-a-informace/vse-o-dverich/okz-zarubne